Domáca Infrasauna HealthLand DeLuxe 3003 Carbon

Infrasauna pre tri osoby zo silného a odolného kanadského jedlovce
Domáca Infrasauna HealthLand DeLuxe 3003 Carbon
Domáca Infrasauna HealthLand DeLuxe 3003 Carbon
Domáca Infrasauna HealthLand DeLuxe 3003 Carbon
Domáca Infrasauna HealthLand DeLuxe 3003 Carbon
Domáca Infrasauna HealthLand DeLuxe 3003 Carbon
Domáca Infrasauna HealthLand DeLuxe 3003 Carbon
Domáca Infrasauna HealthLand DeLuxe 3003 Carbon
Domáca Infrasauna HealthLand DeLuxe 3003 Carbon
Domáca Infrasauna HealthLand DeLuxe 3003 Carbon
Domáca Infrasauna HealthLand DeLuxe 3003 Carbon
Domáca Infrasauna HealthLand DeLuxe 3003 Carbon
Domáca Infrasauna HealthLand DeLuxe 3003 Carbon
Domáca Infrasauna HealthLand DeLuxe 3003 Carbon
Domáca Infrasauna HealthLand DeLuxe 3003 Carbon
Domáca Infrasauna HealthLand DeLuxe 3003 Carbon
1 796 EUR 1 497 EUR bez DPH
Skladom 3 dny
KódVG643003KCPNRecyk.pop. : 4.18.6 Sálavá topidla 4.18.6 Kč/kusVýrobcaHealthLandZáruka24 mesiacov

INFRASAUNA HEALTHLAND DeLUXE 3003 CARBON

 • Novinka pre modelový rad 2018 - prídavná farebná terapia ako voliteľné príslušenstvo na dokúpenie. Prídavná farebná terapia je určená pre infrasauny značky HealthLand od roku výroby 2018.

O aké žiarenie sa teda jedná a čo to vlastne je to infračervené žiarenie?

Infrasauny sú úplne bezpečné zariadenia, ktorých žiarenie nemá nič spoločné s UV žiarením ani so žiarením nukleárnym. Infračervené (inak tiež nazývané tepelné) žiarenie - je žiarenie s vlnovou dĺžkou väčšou, než je vlnová dĺžka viditeľného svetla. Infračervené lúče teda nevidíme, ale vnímame ich ako teplo. Ide o podobný princíp, ako keď Slnko ohrieva Zem. Toto "žiariace teplo", zahrieva telesá priamo, bez toho aby dochádzalo k zahrievaniu okolitého vzduchu

 

"Saunovanie" v infračervenej kabíne je založené na princípe emisie infračerveného žiarenia špeciálnymi karbónovými a keramickými žiaričmi, ktoré si nechal patentovať dr. Tadaschi Ishikawa v Japonsku už v roku 1965. Toto infračervené žiarenie prehreje telo hlboko do svalového tkaniva ak intenzívnemu poteniu tak dochádza už pri teplote okolo 50 ° C v prostredí, ktoré nezaťažuje organizmus. Po celú dobu pobytu v kabíne dýchate vzduch o teplote 20 až 55 ° C, pretože 80-90% vyžarovaného tepla vstrebe vaše telo a len zvyšok sa rozptýli do priestoru kabíny. To je zásadný rozdiel medzi klasickou saunou a infrasaunou.

 

Infrasauna je integrované, multifunkčné a luxusné zariadenie pre liečbu i relaxáciu, ktorá spoločne so saunou zahŕňa v sebe tiež výhody slnečné kúpele. Infračervený lúč je jej hlavným zdrojom energie. Vlnová dĺžka infračerveného lúča je 5,6 - 15 mikrometrov a je telom najlepšie absorbovaná. Infračervený lúč môže preniknúť 40 mm hlboko do ľudskej kože, tým dochádza k rezonanciu bunkových tkanív v tele, zrýchlenie krvného obehu a odstránenie nečistôt z tela. Preto má sauna veľmi dobrý vplyv na zdravie. Infrasauny s carbonovým ohrievačom vyžarujú infračervený lúč v širšom spektre ako infrasauny s keramickým ohrievačom. Infrasauny sú vhodné pre osoby, ktoré sa liečia s krvným tlakom, alebo ťažko znášajú vysokú teplotu v klasickej saune.

 

 

Výhody carbonových infrasáun HealthLand

 

 • Vyháňa z tela jedovaté látky - detoxikácia. Toxíny, rovnako ako sodík, alkohol, nikotín, karcinogénne ťažké kovy a ortuť sa postupne hromadí v ľudskom tele. Infračervené teplo stimuluje potné žľazy, aby prečisťoval a detoxikovali pokožku.

 

 • Redukuje stres - infračervené teplo uvoľňuje svaly a uvoľňuje telo napríklad pred masážou. Veľa masérov používa infračervené teplo k väčšiemu a hlbšiemu zážitku z masáže.

 

 • Prospieva Vašej koži - infračervené teplo zlepšuje obeh, vylučuje nečistotu a chemikálie aodstraňuje odumreté kožné bunky. To všetko spevňuje Vašu pokožku a zmierňuje vytváranie vrások.

 

 • Znižuje váhu - súčasťou termoregulačného procesu ľudského tela je potenie v dôsledku zvýšenia srdcovej frekvencie a zrýchlenie metabolizmu. Telo potom začne vylučovať nadbytočnú vlhkosť, soli a podkožného tuky. Tuky sa vylučujú z tela pri teplote 42 ° C, keď sa telo potí a vylučujú sa z neho škodlivé látky. Vhodný doplnok pre redukciu váhy. Za 30 min. spáli až 600 cal. Rovnaké výsledky, ako pri cvičení - pri 20 - 30 minútovom pobyte v infrasaune srdca vydá ten rovnaký výkon ako pri behu na 9 km. Infrasauny sú vhodné pre tých, ktorí nemajú čas na cvičenie alebo nemôžu cvičiť kvôli rôznym zraneniam.

 

 • Úľava od bolesti - infračervené teplo uľavuje od bolesti tým, že sa v tele rozširujú krvné cievy a zrýchľuje obeh, ktorým potom prúdi viac kyslíka, rýchlejšie sa dostáva k poraneným miestam a urýchľuje hojenie rán a poranení. Mnoho ľudí používa infračervené svetlo pre liečbu artrózy, svalového spazmu a reumatizmu.

 

 • Zlepšuje imunitný systém - pri horúčke stúpa telesná teplota a telo sa tak bráni vírusom. Pri používaní infrasauny sa telo lepšie bráni vďaka vyvolanie "umelé horúčky". Najnovšie štúdie dokázali, že prechladnutie a chrípkové ochorenia sú najlepšie vyliečená práve použitím infračerveného tepla v jej začiatkoch.

 

 • Pasívny kardiovaskulárny tréning - hlbokým preniknutím infračervených lúčov pod pokožku dochádza nielen k prehriatiu kože, ale tiež svalových tkanív a vnútorných orgánov. Telo na túto stimuláciu reaguje zvýšením srdcového objemu a rytmu a táto prínosná srdcová záťaž vedie k tréningu a zlepšeniu kondície kardiovaskulárneho systému.

 

 • Posilnenie krvného obehu - pri hĺbkovom prehrievaní telo začne vylučovať pot, aby sa ochladilo. Tým sa zvýši činnosť srdca a zrýchli cirkulácia krvi, čo prispieva k posilneniu a stabilizáciu krvného obehu.

 

 • Prevádzkové náklady sú u infrasauny neporovnateľne nižšie ako u klasickej sauny. Náklady na energiu sa pohybujú na každý váš pobyt v saune okolo 8 Sk.

 

Pred spustením infrasauny

 

Čas predhriatí na prevádzkovú teplotu je závislý na veľkosti kabíny a pohybuje sa v rozmedzí 5 až 10 minút. Pri spustení kabíny a nastavenie teploty a dĺžky PREHRIEVACÍ teploty máte práve tak čas na vlažnú sprchu, ktorá zvýši efekt potenie, ktorá je oproti klasickej saune dvakrát až trikrát intenzívnejšie. Dôležitý je pri saunovaní aj pitný režim, dostatok tekutín totiž významne ovplyvňuje intenzitu potenia. Dĺžka pobytu v saune je individuálna a pohybuje sa v rozpätí 25 až 40 minút pri teplote 65 ° C. Za túto dobu vaše telo spáli približne 700 kalórií absolútne bez záťaže. Začínajte kratšími intervalmi, ktoré môžete postupne predlžovať. Po uplynutí nastaveného času sa vykurovací systém automaticky odpojí.

 

 

5 hlavných liečivých účinkov infrasaunování

 

1. Znižuje tuhosť kĺbov a pomáha liečiť zranené kĺby Infrasauna pomáha reumatikom. Pobyt v infrasaune navyše urýchľuje liečbu poranených kĺbov.

 

2. Odstraňuje cholesterol a znižuje hladinu cukru v krvi. V infrasaune vypotíte 80 až 85% vody. Vo zvyšných 15 až 20% vypotíte tuk, cholesterol alebo napríklad ťažké kovy a kyseliny.

 

3. Pomáha pri kardiovaskulárnych ochoreniach. Infražiarenie zlepšuje prekrvenie a pomáha tak znižovať tlak u pacientov, ktorí majú problémy s vysokým tlakom. Pravidelné saunovanie v infrasaune navyše posilňuje celý kardiovaskulárny systém.

 

4. Posilňuje imunitný systém a odstraňuje toxické látky. Potením z tela dostanete škodlivé látky, ktoré telo vylúčilo z krvi a uložilo v tukovej vrstve. Navyše je dokázané, že pri pobyte v infrasaune vypotíte 2x až 3x viac škodlivých látok než v klasickej

 

fínskej saune. Teplo v infrasaune navyše pomáha aj vašej obranyschopnosti. Zvýšenie teploty organizmu totiž usmrcuje vírusy, alebo aspoň zastavuje ich množenie. Preto je infrasaunování výbornou prevenciou treba proti chrípke.

 

5. Pomáha chudnúť. Vďaka tomu, že sa v infrasaune zapotíte, zbavíte sa aj hŕbu kilokalórií. Bežne v nej vypotíte 300 kilokalórií. A ak sa budete v infrasaune vyhrievať pravidelne, môžete za jednu polhodinu vypotiť aj 600 až 800 kilokalórií.

 

 

 

 

VýrobceHealthLand
Výška balení ( cm )170
Délka balení ( cm )185
Šířka balení ( cm )80
Typ saunyINFRARED SAUNA

Technické parametre

 • Počet osôb: 3.
 • Výkon: 2000 W / podlahové karbónové kúrenie.
 • Osvetlenie: Vnútorné LED.
 • Rampa: LED osvetlenie.
 • Rádio: AM / FM / MP3 / USB / SD / Bluetooth.
 • Príprava pre MP5: ÁNO.
 • Digitálny ovládací panel: ÁNO vnitří i vonkajšie.
 • Farebná terapia: voliteľné príslušenstvo - na dokúpenie.
 • Vykurovacie telesá: 9x karbónová.
 • Podlahové kúrenie: ÁNO.
 • Vlnová dĺžka: 5,6-15 m.
 • Polička na nápoje: ÁNO.
 • Teplotný senzor: ÁNO.
 • Drevo: kanadský jedľovec.
 • Ionizátor: ÁNO (citrónová esencie).
 • Dvere: tvrdené bezpečnostné sklo.
 • Šírka vonkajšia: 1500 mm.
 • Výška vonkajšia: 1900 mm.
 • Dĺžka vonkajšia: 1200 mm.
 • Hmotnosť: 147 kg.
 • Záruka: 3 roky.

Balenie obsahuje tiež

 • podlahové kúrenie.
 • 3x uterák.
 • 2x vonná esencia.
Diskusia k produktu
Máte otázku? Zaujíma vás konkrétny detail? Opýtajte sa nás.
Položiť otázku
Nová otázkaVaše menoVáš e-mail(E-mail nebude zverejnený)NadpisText príspevku
Opýtať sa
Vaše menoVáš e-mail(E-mail nebude zverejnený)Text príspevku
Pridať reakciu
PopisTechnické parametrePodrobnostiDiskusia
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoNepovoľovať cookies